Stój bo strzelam !

Szeroko rozumiane tematy związane z Rozwadowem.

Stój bo strzelam !

Postprzez z_rozwadowa » N paź 10, 2010 6:46 pm

W czasie spacerów w okolicach Rozwadowa i Charzewic trzeba ostatnio bardzo uważać bo mozna zostać postrzelonym.
Dziś wybrałem sie na spacer w rejonie Bełku i ul. Podskarpowej. W pewnym momencie kilkadziesiąt metrów ode mnie rozległy się strzały. Zaintrygowało mnie to i zamiast zgodnie z logiką uciekać, poszedłem sprawdzić co to za wojna.
Okazało sie, że przy zaroślach około 150-200 m od ul.Podskarpowej i nieco mniej od domów przy ul. Brandwickiej przechadza się myśliwy. U pasa dzielnego strzelca wisiał juz bażant który miał pecha. Obok radośnie biegały dwa psy.
Tak się zastanowiłem co sie dzieje z ludźmi, że zaczynają robić polowania w niedzielne popołudnia w miejscach gdzie moga przebywać ludzie.
Może ktos z forumowiczów wie co na ten temat mówia przepisy. Proszę o wypowiedzi.
Poniżej dzielny myśliwy - jakość zdjęcia celowo pogorszona-
Obrazek
Obrazek

i zdjęcie pojazdu którym się porusza
Obrazek
z_rozwadowa
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 10:55 am
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Stój bo strzelam !

Postprzez z większego miasta » N lis 14, 2010 10:50 pm

"Myśliwy nie ma prawa wstępu jedynie na teren ogrodzony i wyłączony z polowań. Na pozostałym terenie ma prawo polować, a strzelać w odległości 100 metrów od zamieszkanych zabudowań. "
Tyle przepisy...dopóki nie stanie sie komuś krzywda.
Pozostaje wiara w odrobinę rozsądku :?
z większego miasta
 
Posty: 1
Dołączył(a): N lis 14, 2010 10:40 pm


Powrót do Refleksje o Rozwadowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron